Blog

Povolanie/poslanie

15.2.2018 | Články

Povolanie nás volá. V kútiku duše toto volanie cítime.

Znovuzrodenie

15.2.2018 | Články

Symbolom znovuzrodenia je vták Fénix.

Rodičia

15.2.2018 | Články

V človeku pôsobí mocné sily. A ako ich dokáže využiť, záleží predovšetkým na jeho vzťahu k rodičom.

Konštelácie ako služba

15.2.2018 | Články

Metóda konštelácií sa stále rozvíja, a tak sme svedkami ich obrovské variability a možností využitia.

Prosím, ďakujem, áno

15.2.2018 | Články

Tri čarovná slová, s ktorými môžeme vystačiť v rôznych situáciách.

Seberealizácia

15.2.2018 | Články

Už v tom slove je povedané všetko. Seberealizácia je o nás.

Zlomená duše

15.2.2018 | Články

Keď má človek zlomenú kosť, dáme mu obväz, sádru a rana sa môže postupne hojiť.

Myšlienka

15.2.2018 | Články

Mnoho ľudí žije s tým, že keď bude pozitívne myslieť, budú sa im vracať len pozitívne veci a že je obklopí blahobyt.

Deti

15.2.2018 | Články

Deti sú pokračovatelia života svojich predkov.

Partnerské vzťahy

15.2.2018 | Články

Partnerský vzťah je príležitosťou lásky. Partnerský vzťah je umenie duše.

Systém

15.2.2018 | Články

Systém pozostáva z častí a tieto časti na seba vzájomne pôsobia.

Muž

15.2.2018 | Články

V rodine je muž budovateľom a zastupuje jangove sily v nej.

Ďalšie články

Príbehy z konštelácií

Príbehy a mená osôb boli upravené tak, aby nebolo možné jednotlivé osoby rozoznať.

 

12. -14. 2. 2010 Bratislava

JANA, 32 rokov, prišla na seminár vyriešiť svoje vzťahy a ujasniť si, či chce v budúcnosti zostať so svojim manželom a deťmi, alebo začať žiť so svojím priateľom, o ktorom nikto nevie. Je skôr naklonená k variante sa rozviesť, ale konštelácie ukazujú niečo iné.

Manžel je v konštelácií úplne mimo rodinu a cíti sa sám. Je však zvyknutý na ženy, ktoré ho nevidia. Ukazuje sa, že jeho dedo bol násilne zabitý, s čím sa manželova maminka ešte nevyrovnala. Ona ale musí prijať vinníka smrti, aby tak zmizli všetky zmätky a tlaky. Situácia v celej rodine sa mení a oba manželia môžu začať znovu so silným zázemím a podporou predkov.

Do konštelácie vstupuje i nový partner Jany. Sila rodiny ho ale odtláča a ani jej rodine sa nepáči. Jana dostala náhľad na svoju situáciu, rozhodnúť sa ale musí sama.

 

12.- 14.2.2010 Bratislava 

DANA, 35 rokov, má dva problémy, ktoré by rada vyriešila, o ktorých sa domnieva, že spolu súvisia.

Dana nemôže donosiť dieťa, za sebou má niekoľko potratov. Viac ako 10 rokov žije s partnerom, ale svadbu stále odmieta. Zároveň ju trápi vzťah k mame, ktorá je a vždy bude veľmi chladná, takmer bez citu. V konštelácii sa ukazuje, že matka prišla o staršiu dcéru a doteraz sa nezmierila s jej stratou. Musí si znovu odžiť bolesť, aby videla Danu a obmäkčila sa. Energie v rodine prúdia od matky k dcére a ta hovorí svojmu priateľovi: „Smieš ma mať ako ženu a Teba si beriem ako muža.“ Ako posledné sa rieši materstvo, ktoré príma a víta ho k sebe do života.

 

 3. 2. 2010 Praha

LUCIA, 48 rokov, má veľké problémy so synom a jeho školskou dochádzkou. Má 17 a odmieta chodiť do školy. Je neklasifikovaný.

Ako je vidieť, Lucia si syna spája len s problémami a radšej ho nechce vidieť. Syn zase nemá hranice a pripadá si väčší ako jeho otec. Ten mu hovorí: „Ty si malý, ja som veľký. Ja dávam a ty berieš.“ Syn príma rolu dieťaťa a úctu voči hraniciam. Pri pohľade na zástupcu školy sa usmieva a už sa školy nebojí. 

 

11. -13. 12. 2009 Bratislava

ĽUBOŠ, 28 rokov, sa zúčastnil seminára kvôli sebapoznaniu a poznaniu svojej rodiny. V konštelácii je vidieť, že matka nasleduje otca a že je v rodine nejaké tajomstvo. Vypláva na povrch, že Ľuboš je po otcovi Ukrajinec. V súčasnej dobe žije na Slovensku a ťahá sa s ním dlh voči jeho zemi. Musí v srdci ctiť svoju vlasť a vedome Ukrajinu podporovať.

 

11. -13. 12. 2009 Bratislava

VERONIKA, 34 rokov, má strach o svoju pubertálnu dcéru. Neustále sa prejedá. Dcéra sa v konštelácii veľmi hanbí. Je z polovice jej otec a práve táto polovička je hladná a miluje otca. Zároveň sa však bojí, že sa na ňu bude mama za to hnevať. Veronika je s ním rozvedená. Tá ju príma v konštelácii takú aká naozaj je a hovorí jej: „Je pre mňa v poriadku, keď budeš ako Tvoj otec.

 

4. -6. 12. 2009 Praha

MARTA, 49 rokov, prichádza na konštelácie, aby sa zbavila svojej nenávisti voči mužom a nedostatku sebadôvery. Ukazuje sa, že otec stojí mimo rodinu a maminka nevie, kde by zostala. Marta nesie energiu vraha, ktorý zabil jej otca. Má pocit, že jej z toho praskne hlava. Chce, aby jej matka dávala stále viac a viac. Cíti sa ponížená a v konštelácii sa ukazuje, že opovrhuje svojimi predkami. Nedostala v detstve hranice a teraz jej chýbajú. V konštelácii sa učí, ako prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutia a život bez obviňovania okolia.

 

7. 10. 2009 Praha

VLADĚNA, 44 rokov, prichádza so zdravotnými problémami svojho 16 ročného syna. Nemôže kvôli nim chodiť do školy a má vysokú absenciu.

Ako prvé vypláva na povrch, že v rodine je dáke tajomstvo, tabu. Ide predovšetkým o niečo zo strany jej matky. Sama Vladěna sa príliš bojí, tento strach je prevzatý od jej prababičky. Syn to podvedome cíti a páli ho z toho srdce. Snaží sa matku zachraňovať a nemôže preto chodiť do školy. „Niesol som to za Teba, mami,“ hovorí matke. Matka: „To nechaj na mňa, to je moja vec.“ Týmito liečivými vetami je nastolený nový vnútorný obraz. 

 

7. 10. 2009 Praha

JITKA, 28 rokov, je kaderníčka a chce zmeniť miesto. Problém jej robí povedať to šéfovi. Taktiež si neverí, že je vo svojom povolaní dostatočne dobrá.

V konštelácii sa Jitke pri pohľade na jej súčasnú situáciu v práci točí hlava. Jej mama nie je príliš spokojná s povolaním svojej dcéry. Prichádza na to, že v skutočnosti mama túžila robiť niečo iné a je to jej problém, ktorý je premietaný na Jitku. Svojmu nadriadenému Jitka ukazuje svoju prácu a hovorí: „Toto je moja práca.“ „Ďakujem,“ obracia sa priamo na prácu.

 

4. -6. 9. 2009 Praha

MÁRIA, 43 rokov, je pripravená sa stať druhý krát matkou. Doma má 13 ročného syna a rada by mala spolu so svojim súčasným manželom ďalšieho potomka. Bráni jej, ale strach. Strach z toho, že na výchovu dieťaťa bude sama. Do popredia príbehu sa dostáva minulosť. Mária si nechala urobiť 4 potraty a v jednom prípade šlo o dvojičky.

Konštelácia ukazuje, že prvé nenarodené dieťa je na nej veľmi závislé. Druhé dieťa bolí srdce, cíti sklamanie a odpor k tomu, čo urobila. Tretie dieťa chce k svojim nenarodeným súrodencom. Dvojčatá, ktoré boli jej posledným potratom, sú už ľahostajné a otupené. Cieľom konštelácie bolo zmierenie, prijatie všetkých svojich interrupcií, aby Márii nič nebránilo v ďalšom tehotenstve. Ak keď je v systéme vinníkom, pripadá si ako obeť. Jedna liečivá veta: „Máte u mňa svoje miesto, nosím Vás vo svojom srdci.“ A energie príbehu sa môže zmeniť...

 

4. -6. 9. 2009 Praha

SILVIA, 28 rokov, a nevie si rady so životom. Netúži po vzťahu s mužmi, cíti, že nezvládne to, čo bolo na ňu naložené. Bojí sa každého nového dňa. Ako len môže sa stará o svoju chorú sestru, ktorej zlyháva imunitný systém. Zariaďuje všetky potrebné veci ohľadne lekárskej pomoci.

Konštelácia jasne ukazuje, že dedkov brat bol partizán a práve sestra je s ním spojená. Silvia sa bráni myšlienke nechať sestru v rukách svojej mamy. Je však potrebné to nechať na rodičoch a žiť svoj život.

 

4.-6.9.2009 Praha

LENKA, 28 rokov, chce konšteláciou vyriešiť svoju pracovnú situáciu. Zamestnáva ju štát ako úradníčku. Ona však pri práci často cíti veľkou úzkosť a strach, ktorý si nevie logicky vysvetliť.

Konštelácia hneď na začiatku ukazuje, že si na svoju prácu premieta vzťah k otcovi. Okrem toho, že chce od neho počuť pochvalu, vypláva na povrch i to, že je po otcovi Polka, napriek tomu má k tomuto národu odpor. Musí v prvom rade uznať a prijať Poľsko, vlasť svojho otca, aby následne mohla dobre slúžiť Slovensku, kde od malička jej rodina žije. Inak bude i naďalej prácu sabotovať.

 

HANKA, 32 rokov, má problém nechať odísť svojho bývalého priateľa, ktorý sa s ňou rozišiel, a zároveň sa upína k platonickým vzťahom. V konštelácii sa ukazuje, že jej rodina je stále ovplyvnená vojnou a cíti sa v akomsi zajatí. V zajatí spomienok je však i Hanka, ktorá ale túži po zmysluplnom vzťahu. Nemá však silu ex priateľovi povedať: „Dovolím si nechať ťa odísť.“ Od nej tieto slová vôbec neberie. Konštelácie jej tak môžu pomôcť, aby si dovolila byť sama a oslobodiť sa od vplyvu minulosti.